WordPress

WordPress Hosting – 4 pomysły jak go wykorzystać


Czym jest WordPress Hosting?

Nazwa WordPress Hosting składa się z dwóch części, którym na początek powinniśmy się przyjrzeć osobno. Hosting jest pewną przestrzenią, która jest udostępniania między innymi w celu trzymania na niej rozmaitych plików. WordPress natomiast jest bardzo prostym w obsłudze, otwartym oprogramowaniem służącym do tworzenia stron internetowych. Został on zaprojektowany głównie do obsługi blogów, ale nie tylko. Zobacz, do czego jeszcze można wykorzystać WordPress Hosting.

Blog

Zacznijmy od zagadnienia, dla którego powstał WordPress – blogi. W dobie powszechnego dostępu do Internetu każdy może zostać blogerem. Blog jest to strona internetowa, która przypomina dziennik. Jest to miejsce idealne dla osób, które chcą podzielić się ze światem swoimi pasjami i zainteresowaniami. Przede wszystkim blogi dają pełną swobodę co do formy ich prowadzenia. Posty można wrzucać regularnie lub nie, według własnego uznania. Tematyka bloga również może być dowolna – od makijażu po biznes. Wiele rozpoznawanych dziś w sieci (i nie tylko) osób zaczęło swoją przygodę w Internecie właśnie od bloga. Oprócz prowadzenia bloga jako hobby można traktować go jako pracę, gdyż w miarę jego rozwoju i rozpoznawalności marki do blogerów wpływają często propozycje współpracy i reklam. Słowem, prowadzenie bloga jest świetną możliwością połączenia Twojej pasji z pracą. Daje on możliwość robienia tego, co się naprawdę lubi – a o taką pracę często jest bardzo ciężko.

Własna strona Internetowa

Zawód freelancera staje się coraz popularniejszy. Osoby pracujące właśnie jako „wolni strzelce” często muszą wykazać się kreatywnością i podążaniem z duchem czasu, zatem dla potencjalnego pracodawcy CV w formie strony Internetowej będzie na pewno czymś zaskakującym. Nie potrzebujesz żadnej specjalistycznej wiedzy, aby stworzyć taką stronę, gdyż obsługa WordPressa jest przystępna dla laików, a jego interfejs jest bardzo intuicyjny.

Strona Internetowa Twojej firmy

Nie będzie żadnym odkryciem, jeżeli napiszę, że większość ludzi obecnie szuka informacji w Internecie. Własna witryna przyciągnie rzeszę nowych klientów. Podobnie jak w przypadku tworzenia własnej strony Internetowej, nie będzie Ci potrzebna specjalistyczna wiedza. W sieci znajdziesz wiele pomocnych przy tworzeniu strony wtyczek oraz instrukcji, jak taką stronę stworzyć. WordPress jest korzystnym rozwiązaniem dla małych firm, gdyż obsługa treści na stronie działającej na tym CMSie nie wymaga jego ingerencji. Dodatkowo możesz kupić lub wybrać z darmowych szablonów strony i dostosować jej wygląd do potrzeb Twojego biznesu.

Sklep Internetowy a WordPress Hosting

Brzmi ciekawie, czy bardziej niewiarygodnie? Otwarte oprogramowanie pozwalające na handel Internetowy? To jest możliwe dzięki wtyczce WooCommerce. Nie ważne, czy dopiero otwierasz swój biznes, czy przenosisz działalność do Internetu. Tę wtyczkę możesz zainstalować zarówno na nowej, jak i istniejącej stronie opartej na WordPressie. Dla laików, po instalacji istnieje możliwość skorzystania z samouczka, który w kilka minut pomoże Ci stworzyć nową stronę zawierającą:

  • Karty produktu, koszyka i płatności
  • Bezpieczne płatności
  • Różne opcje wysyłki
  • Zawartość tekstową (opisy produktów, dodatkowe informacje) oraz reklamową
  • Automatyczne wyliczanie podatku
  • Integrację z Google Analytics, MailChimp oraz Facebookiem

Dodatkowym atutem wtyczki jest możliwość wyboru designu strony, pasującej do Twojej marki oraz obszaru działań. Plugin pozwala na rozwój witryny poprzez instalowanie darmowych oraz płatnych rozszerzeń, umożliwiających integracje z innymi serwisami.

WordPress Hosting to niekończące się możliwości pokazania się i rozwoju w sieci. Powyżej przedstawiłam tylko kilka możliwości tego produktu. Sprawdź ofertę AZ.pl i znajdź własne zastosowanie dla Twojej strony opartej na WordPressie lub skorzystaj z jednej z moich propozycji.