Bloger

8 powodów, dla których warto założyć bloga


Czym jest blog?

Blog jest to rodzaj strony internetowej, który pozwala na chronologiczną publikację wpisów, zazwyczaj o podobnej tematyce. Od kilku lat przeżywamy rozkwit blogosfery. W związku z tym coraz częściej słyszy się o takim zawodzie jak bloger czy blogerka. Jest to też jeden z najprostszych sposobów na zaistnienie w sieci. Jednakże nigdzie nie jest powiedziane, że blog musi mieć szerokie grono odbiorców. Można go pisać hobbystycznie, ponieważ jest to idealna odskocznia od pracy czy szkoły. Kto wie, może przerodzi się on po pewnym czasie w Twoją pracę? Poniżej znajdziesz 9 powodów, dla których warto zacząć pisać bloga.

  1. Nawiązujesz kontakt z odbiorcami

Niezależnie od tego, czy Twojego bloga czyta 10, 100 czy 1000 osób, zawsze znajdzie się ktoś, kto wyrazi swoją opinię na temat Twoich wpisów. Niezależnie, czy dany komentarz będzie pozytywny, czy negatywny, będzie to niezaprzeczalnie okazja do wymiany poglądów i podjęcia dyskusji na dany temat.

  1. Rozwijasz kreatywność

Ważnym jest fakt, że blog to nie tylko „suchy” tekst – to również zdjęcia, które na niego wrzucasz czy linki, które dołączasz do wpisu. Jest to dobre miejsce, aby pokazać, że interesujesz się tematem wpisu pod wieloma aspektami – może masz kanał na youtubie związany właśnie z tą tematyką? Albo potrafisz robić ciekawe zdjęcia? Blog to dobre miejsce, aby rozwinąć swoją kreatywność i pokazać, co potrafisz.

  1. Piszesz o tym, o czym chcesz

Lubisz gotować? Prawdopodobnie dlatego powinieneś założyć bloga kulinarnego. Jesteś trenerem personalnym? Podobnie, spróbuj swoich sił w blogu lifestyleowym. Interesujesz się modą? Ze względu na to blog modowy jest właśnie dla Ciebie. Piszesz o swoich zainteresowaniach, a nie o tym, co narzucają Ci inni. Wyrażasz własną opinię na dany temat. Przy odrobinie szczęścia po pewnym czasie wypracujesz swój własny, unikatowy styl pisania, który zapewni Ci grono lojalnych odbiorców.

  1. Usprawniasz swoje pisanie

Blogi to nie oficjale artykuły w gazetach ogólnopolskich, które muszą przejść masę korekt i zmian. Masz dowolność, jakiego języka będziesz używać, jak długie będą Twoje wpisy i jak często będą się pojawiały. Niezależnie w jaki sposób będziesz przekazywać treści, wypracujesz własny styl, za który Twoi odbiorcy będą Cię cenić.

  1. Nowe umiejętności

Nie przejmuj się, jeżeli nigdy nie miałeś styczności z pisaniem artykułów w sieci. Od czegoś trzeba zacząć. Najwygodniejszym narzędziem do tego będzie WordPress. Ze względu na jego intuicyjność jest on odpowiedni dla laików, którzy potrzebują pomocy w stawianiu swoich pierwszych kroków w blogosferze.

  1. Promujesz siebie lub firmę

Chcesz zacząć sprzedawać swoje produkty w Internecie? A może reprezentujesz firmę, która szuka nowych kanałów do promocji swoich usług? Koniecznie weź blogowanie pod uwagę. Oczywiście nikt nie będzie czytał bloga, który nachalnie wciska w każdy akapit reklamy, a co drugi post jest sponsorowany. Wystarczy robić to z głową, a efekty zobaczysz bardzo szybko.

  1. Stworzysz coś własnego

Do rozpoczęcia swojej przygody z blogowaniem potrzebujesz naprawdę niewielu przeczy. Z pewnością jedną z nich jest nazwa Twojego bloga. Przede wszystkim musi to być coś chwytliwego, co zapadnie w pamięć komuś, kto tę nazwę widzi pierwszy raz. Twój blog będzie dostępny pod Twoim własnym adresem WWW. Sprawdź, jak dobrać właściwą domenę do Twojego bloga.

  1. Na blogu można zarobić!

Z czasem, jeżeli wszystko pójdzie dobrze, Twój blog będzie zyskiwał coraz to większe zasięgi. Wraz z nimi, będziesz otrzymywać propozycje współprac i reklam. Dzięki odpowiednim zabiegom marketingowym będziesz z czasem w stanie odpowiednio dobrać reklamy, które powinny się znaleźć na Twoim blogu. Możesz tam też sprzedawać własne produkty, powiązane z Twoją działalnością.

Przekonany? Sprawdź, jakie rozwiązania oferuje AZ.pl dla osób rozpoczynających swoją przygodę z blogowaniem: https://az.pl/wordpress-hosting/.