Wystawianie faktur elektronicznych w kilka sekund – zalety usługi Fakturowania w AZ.pl


Freelancer, grafik, programista, osoba prowadząca jednoosobową działalność, czy sklep na Allegro – wszystkie wymienione stanowiska bądź możliwości biznesowe posiadają jedną, wspólną cechę. Muszą być w kontakcie z kontrahentami  i cykliczne wystawiać faktury. Liczba dokumentów księgowych może być różna i może sięgać nawet kilkuset…. tygodniowo. Niezmiernie ważne jest jednak to, aby znaleźć na ich wystawienie czas oraz narzędzia. Pomoc księgowej jest dzisiaj popularną formą rozliczania usług, ale nowi przedsiębiorcy coraz odważniej stawiają na księgowość elektroniczną. Dlaczego warto w nią zainwestować?

Konkurencyjność cenowa i dostępność

Na przykładzie usługi Fakturowania w AZ.pl widać, iż polskie firmy, które zaczynają działalność w Internecie korzystają z elektronicznych narzędzi ze względu na wygodę. Polacy używają nowych technologii na co dzień i lubią ze sobą nosić „całą firmę” np. w postaci laptopa lub smartfona i danych zapisanych w chmurze. Usługa Fakturowania jest odpowiedzią na potrzebę kontroli swojej działalności – dostęp do narzędzia możliwy jest w każdym momencie i nie musimy w tym celu umawiać wizyty z firmą oferującą księgowość. Wystarczy prosty login oraz hasło, aby przejść do wygodnego panelu z opcjami wystawienia faktur oraz historii dokumentów dla danego kontrahenta.

Przykład automatycznego pobrania danych do faktury na podstawie numeru NIP – usługa Fakturowanie w AZ.pl

Niezmiernie istotne jest również to, że narzędzia do e-księgowości są rozwiązaniami często tańszymi niż usługi księgowe, stacjonarne. Miesięczne wydatki dla biur rachunkowych sięgają kwot od 30 do nawet kilkuset złotych miesięcznie. Dla porównania pakiet Fakturowanie Smart w AZ.pl to 90 zł netto rocznie. Dla mikro i małych biznesów jest to więc kolejne pole do oszczędności.

Brak czasu nie jest przeszkodą

Hasło „biurokracja” kojarzy się zazwyczaj z koniecznością wystawiania bardzo dużej liczby dokumentów. A to powoduje, że przedsiębiorca marnuje swoją energię i zapał na obowiązki, z których nie czerpie bezpośrednich korzyści. Elektroniczna księgowość jest pod tym względem kołem ratunkowym, gdyż najważniejsze operacje użytkownik wykona w kilkanaście sekund. Dlaczego? Fakturowanie w AZ.pl posiada wbudowane opcje, które automatyzują szereg procesów, jakie musiałby wykonać przedsiębiorca. Przykładem jest np. natychmiastowe pobieranie danych o kliencie z GUS. Wystarczy wpisać w odpowiednim polu numer NIP kontrahenta, a narzędzie wykona wszystko za Ciebie.

Usługa Fakturowania jest odpowiedzią na potrzebę kontroli swojej działalności – dostęp do narzędzia możliwy jest w każdym momencie i nie musimy w tym celu umawiać wizyty z firmą oferującą księgowość.

Innego rodzaju argumentem przemawiającym za e-księgowością są aktualizacje, zgodne z polskim prawem. Właściciel firmy powinien zajmować się tym, na czym zna się najlepiej, a wiedzę o prawie zostawić specjalistom. W Fakturowaniu AZ.pl wszystkie zmiany są wprowadzane tak, aby narzędzie działało zgodnie z przeznaczeniem i w zgodzie z polskim prawem. Użytkownik ma pewność, że usługa nie łamie prawa, co wpłynęłoby negatywnie na jego rozliczenia z fiskusem.

Cykliczne faktury to ułatwienie

To chyba jedna z najciekawszych funkcjonalności, która ułatwia życie przedsiębiorcy. Dzięki temu nie musisz pamiętać, o tym aby zalogować się do aplikacji na koniec miesiąca i powystawiać faktury do swoich stałych kontrahentów. Wystarczy wstępna konfiguracja i ustawienie opcji, aby przez najbliższe kilka miesięcy faktury do danego partnera były wysyłane automatycznie na maila. Odchodzi tutaj przykry obowiązek przypominania w biurze rachunkowym, aby wysłać dokument do firmy A na koniec okresu rozliczeniowego. Teraz możesz to zrobić samodzielnie w kilkadziesiąt sekund.

Dodanie usługi/produktu do bazy powoduje, że możemy ją później dodać na kolejnych fakturach. Wystarczy wpisać jej nazwę lub kod.

E-księgowość idealna w biznesie o dowolnej skali

Przywołany we wstępie grafik lub programista prowadzący działalność gospodarczą wystawi około 1-5 faktur miesięcznie. Ale właściciel e-sklepu, handlujący towarem na Allegro ma znacznie większe potrzeby. Dlatego musi wybrać narzędzie, który umożliwi mu wystawienie nawet kilkudziesięciu faktur jednego dnia. Do takich celów została stworzona właśnie e-księgowość – tak, aby przedsiębiorca prosto i szybko mógł wystawić samodzielnie dokument księgowy bez specjalistycznej wiedzy. W Fakturowaniu AZ.pl – zarówno w wariancie Smart jak i PRO – nie ma limitu dokumentów, jak również liczby klientów. To oznacza, że osoba, która zakupiła produkt już wcześniej, znajduje się w bazie aplikacji i nie trzeba wprowadzać jej danych od nowa.

Prostota, szybkość, dostępność? Samodzielne wystawianie faktur za usługi przestaje być przykrym obowiązkiem, który zrzucamy na bark biura rachunkowego. Aplikacja do e-księgowości jest skuteczną alternatywą dla firmy, która szuka nie tylko oszczędności, ale chce mieć wszystko pod kontrolą w kwestii dokumentów.

Usługa Fakturowanie jest dostępna pod adresem https://az.pl/fakturowanie/. Dla każdego z pakietów dostępny jest również okres testowy (14 dni).