domena .store

.store — domena dla Twojego e-commerce


Domena .store — dla kogo?

Domena jest to rozszerzenie dla Twojego adresu, który użytkownik musi wpisać w przeglądarce, aby przejść na Twoją stronę (po więcej informacji zapraszam do zapoznania się z tym artykułem). Jednym z ciekawszych rozszerzeń, którego można użyć, jest rozszerzenie .store. Przede wszystkim jest to domena dla osób, które prowadzą swój biznes w internecie. Jest idealna dla ludzi, którzy swoją działalność wprowadzają lub już wprowadziły na rynek internetowy, nie tylko w ostatnim czasie. Najbardziej jest jednak skierowana do osób, które prowadzą sprzedaż drogą internetową, między innymi poprzez prowadzenie sklepu internetowego. Na to wskazuje nazwa tej domeny — z języka angielskiego „store” oznacza właśnie „sklep”. Domena .store nie ogranicza w żaden sposób tego, co chcesz umieścić przed nią w adresie Twojej strony. Może to być zarówno nazwa Twojego sklepu, jak też i inny tekst, który chcesz umieścić przed kropką. Nie istnieją żadne ograniczenia dotyczące tego, co musi się tam znaleźć. Pozwala to na uruchomienie Twojej kreatywności — od Ciebie zależy, co się tam znajdzie. Możesz połączyć tę domenę z Twoją nazwą w taki sposób, aby razem tworzyły unikalną i niespotykaną nazwę, lub nadawały adresowi zupełnie inne znaczenie.

Jakie korzyści daje posiadanie domeny .store?

Tak jak już wspominałam, z języka angielskiego „store” oznacza „sklep”. Jako że angielski jest obecnie bardzo popularnym językiem, większość osób od razu domyśli się, co znajduje się na stronie z takim rozszerzeniem. Wskaże ona użytkownikom, że działasz w branży e-commerce i zajmujesz się handlem w sieci. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych uprawnień, aby zarejestrować Twój własny adres z domeną .store. Jedyne co musisz zrobić, to zarejestrować swój adres, zanim zrobi to ktoś inny przed Tobą. Więc nie czekaj i zarejestruj swój adresAZ.pl i korzystaj z nowej witryny. Pamiętaj jednak, że domena to nie wszystko. Potrzebujesz jeszcze hostingu albo sklepu internetowego. Sprawdź, jakie rozwiązania sklepowe i hostingowe oferujemy w AZ.pl i zacznij sprzedawać!

Pamiętaj również o dobraniu odpowiedniej końcówki do Twojego biznesu. Jeżeli jest to ogólnopolski biznes, rozważ domenę .pl. Jeżeli prowadzisz lokalny sklepik, zastanów się nad domenami regionalnymi. Jeśli natomiast prowadzisz biznes poza granicami Polski, np. na obszarze całej Europy, domena .eu będzie dla Ciebie idealna. Pospiesz się, zanim ktoś zajmie Twój adres!