Nowe ikony w Windows 10 już dostępne


Pierwsi testerzy mogą już zobaczyć na swoich urządzeniach nowe ikony w Windows 10. Większość użytkowników pozytywnie odebrała nowy, kolorowy wygląd ikonek. Wiele zmian w ikonach pojawi się jeszcze w najbliższych miesiącach. Już niedługo wszyscy będą mogli nacieszyć oczy nowym wyglądem ikon od Microsoftu. Nowe ikony mają za zadanie odświeżyć wygląd systemu. Część z nich nie aktualizowano nawet od dekady. Podczas premiery systemu Windows 10 prawie 5 lat temu Microsoft zdecydował się na aktualizację jedynie części tych ikon. Monochromatyczne kształty zostały zastąpiono kolorowymi, nowoczesnymi formami.

Jako pierwsze zmienią się ikony następujących aplikacji: Alarmy i zegar, Groove, Kalendarz, Kalkulator, Poczta, Filmy i TV oraz Rejestrator Głosu. Najszybciej powinny pojawić się ikony dla aplikacji Mail oraz Kalendarz — te nowe ikony w Windows 10 powinny zostać wdrożone już na dniach (tak wynika z zapowiedzi najnowszej aktualizacji). Ostatecznie ponad 100 innych ikonek otrzyma odświeżony wygląd. Zmieni się również wygląd menu. Po aktualizacji ma ono zyskać jednolity kolor tła. Do tej pory jego kolor był zależny od używanego motywu oraz dynamicznie zmieniał się, gdy zmieniło się tapetę. Nowe ikony zyskają jednak jednolite, niebieskie tło niezależnie od innych czynników. Nie wiadomo jednak, czy ten wygląd menu będzie ostatecznie wdrożony.

Nowe ikony w Windows 10

Nowe ikony w Windows 10 częściowo zaprezentowano już w listopadzie 2018 roku. Zaprojektowano je zgodnie z systemem wzornictwa zwanym Fluent Design. Rok później w grudniu zapowiedziano, że wszystkie ikony będą zaprojektowane zgodnie ze wspomnianym Fluent Design. Obecnie ikony są dostępnie jedynie dla osób korzystających z kanału testowego Fast Ring dla Windows 10.

Aktualizacja ikon jest częścią szerszej operacji Microsoftu związanej z wdrażaniem Fluent Design, który zaprezentowano już w 2017 roku, na większą skalę. Fluent Design łączy w sobie światło, ruch oraz głębię w taki sposób, aby dostosować wygląd między komputerami stacjonarnymi, telefonami, telewizorami oraz zestawami VR, nie tracąc przy tym walorów estetycznych. Wszystkie ikony pojawią się jeszcze w wersji Windows 10X. Jednym z zadań nowych ikonek ma być wprowadzenie wizualnej spójności w systemie. Celem aktualizacji jest również ułatwienie odnajdywania ikon aplikacji w menu przez użytkownika. Docelowo ikony mają wyglądać podobnie, jednak przy opierać się na podejściu Fluent Design.

Nie jest to jedyna w ostatnim czasie zmiana wizerunkowa w Microsofcie. Jeszcze nie tak dawno mogliśmy zaobserwować zmiany w ikonach w pakiecie Office oraz nowe logo dla przeglądarki Microsoft Edge.

Źródło: https://www.spidersweb.pl/2020/02/windows-10-nowe-ikony.html