Formularz w Wordpressie

Jak skonfigurować formularz w WordPressie przy Autoryzacji SMTP?


Autoryzacja SMTP jest bardzo ważną częścią usług hostingowych AZ.pl. Dzięki temu użytkownicy poczty email mają pewność, że szkodliwe boty internetowe, wirusy nie wysyłają w ich imieniu spamu na zewnętrzne serwery. Z perspektywy osoby, która korzysta wyłącznie ze skrzynki jest to bardzo korzystne, gdyż w przypadku konfiguracji programu pocztowego wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję i potwierdzić dane do logowania. Nieco inaczej wygląda sprawa, gdy korzystamy z aplikacji CMS, które wysyłają do użytkowników wiadomości np. poprzez formularz kontaktowy.

Takim przykładem jest najpopularniejsza wtyczka do WordPressa, czyli Contact Form 7. Autoryzacja SMTP może spowodować, że przy standardowych ustawieniach formularz może działać niepoprawnie. Nie martw się jednak, gdyż rozwiązanie tego problemu wymaga zastosowania prostej sztuczki.

Dlaczego formularz Contact Form 7 nie działa?

Uogólniając, utrudnienia w wysyłce związane są z adresem email nadawcy, który jest losowy lub odgórnie ustalony. Wpisuje się go w konfigurację wtyczki, zazwyczaj w formacie wordpress@domena.pl lub noreply@. Przy występującej Autoryzacji SMTP wysyłka zostanie zablokowana, gdyż zapewne taki adres email nie istnieje. Contact Form 7 poinformuje Cię o tej nieprawidłowości.

"<yoastmark

Jak skonfigurować formularz Contact Form 7 w WordPressie?

W pierwszej kolejności załóż skrzynkę email, która będzie miała adres zgodny z adresem nadawcy w formularzu. Możesz wybrać do tego celu nawet najmniejszą, dostępną pojemność (zakładam, iż wykorzystasz ją tylko do autoresponderów w formularzu).

Tworzenie skrzynki email w nowym panelu AZ.pl
Tworzenie skrzynki email w nowym panelu AZ.pl

 

Po utworzeniu nowej skrzynki wpisz jej adres w konfiguracji nadawcy Contact Form 7 i zapisz zmiany. Od tej chwili formularz będzie wysyłać do Ciebie wszystkie powiadomienia.

Powyższą sugestię można z powodzeniem stosować dla każdego skryptu, który w jakikolwiek sposób wysyła z serwera wiadomości email.