koszulka wordpress

WordPress Hosting, czyli Twoja strona na najpopularniejszym CMSie


Od początku

Zacznijmy od podstawowego pytania – czym jest WordPress Hosting? Najprostszą odpowiedzią byłoby: serwer dla strony opartej na WordPressie. No dobrze, a co w przypadku, jak dalej nie za bardzo wiemy, o co chodzi? Z pomocą przychodzą poniższe odpowiedzi:

Co to jest hosting?

Hosting jest pewną przestrzenią, która jest udostępniania między innymi w celu trzymania na niej rozmaitych plików. Jest to jeden z niezbędnych komponentów do stworzenia strony WWW. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszam do zapoznania się z tym artykułem.

Co to jest WordPress?

WordPress jest bardzo prostym w obsłudze, otwartym oprogramowaniem służącym do tworzenia stron internetowych. Zaprojektowano go głównie do obsługi blogów, ale nie tylko. Jeżeli chcemy użyć bardziej profesjonalnych pojęć, możemy powiedzieć, że jest to CMS (system do zarządzania treścią) napisany w języku PHP (skryptowy język programowania), wykorzystujący bazę danych MySQL (system zarządzania bazami danych) i rozpowszechniany na licencji GNU (licencja dla wolnego i otwartego oprogramowania).

Co unikalnego proponuje rozwiązanie WordPress Hosting?

Ta usługa znacznie uprości Ci tworzenie treści w Internecie. Dzięki możliwości dodania nieograniczonej ilości wtyczek WordPress Hosting jest najbardziej elastycznym CMSem na świecie. Wtyczki są to dodatkowe moduły, które poszerzają zakres możliwości oprogramowania, w tym wypadku WordPressa. Ten CMS posiada kilkadziesiąt tysięcy szablonów graficznych – zarówno darmowych, jak i płatnych. Dzięki nim przy odrobinie chęci i wtyczek dopasujesz Twoją stronę do Twoich potrzeb. Gotowe szablony gwarantują również estetykę Twojej strony.

Dlaczego właśnie WordPress Hosting?

Przede wszystkim WordPress jest prosty w obsłudze. Nie potrzeba posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy, aby zrozumieć działanie WordPressa. Jest on bardzo intuicyjny, co sprawia, że praktycznie każdy może zacząć swoją przygodę z blogowaniem czy inną działalnością w sieci już po krótkim czasie od zapoznania się z działaniem oprogramowania. Dodatkowo istnieje wiele wtyczek, które znacznie ułatwią prowadzenie Twojej strony na WordPressie. Według analizy rynku IT przeprowadzonej przez W3Techs, w maju 2018 aż 30,7% stron na całym świecie działało w oparciu o ten system zarządzania treścią. Jest on dostępny na różne systemy operacyjne, co czyni go bardzo uniwersalnym oprogramowaniem. Co więcej, jest on najczęściej wybieranym systemem CMS na świecie – korzysta z niego 59,9% osób, które używają systemu zarządzania treścią. Panel WordPress jest nie tylko łatwy w obsłudze – posiada on polską wersję językową, więc bariera językowa nie jest tu ograniczeniem. Strona na WordPressie jest o wiele lepiej zoptymalizowana pod względem SEO niż inne strony, dzięki czemu będzie między innymi wyświetlać się wyżej w wyszukiwarce Google.

WordPress Hosting jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla laików, jak i doświadczonych w obsłudze stron internetowych. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ale nie musi być drogie. Sprawdź, jakie ceny pakietu WordPress Hosting oferuje AZ.pl.