Norton Mobile Security a wspierane wersje systemu Android


Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

Norton Mobile Security

Norton Mobile Security jest aplikacją antywirusową chroniącą Twoje urządzenie mobilne z systemem Android przed wirusami i innym złośliwym oprogramowaniem. Jedną subskrypcję możesz wykorzystać aż na trzech urządzeniach przenośnych. Oprogramowanie blokuje technologie śledzące ruch w sieci i skanuje sieć bezprzewodową, z której korzystasz. Dodatkowo aplikacja chroni przed phishingiem oraz przypomina o aktualizacji systemu Android. Co więcej, aplikacja informuje użytkowników o potencjalnym zagrożeniu podczas pobierania aplikacji na telefon oraz wykonuje ich skan. Jeszcze przed pobraniem aplikacji, Norton Mobile Security informuje użytkownika o nadmiernym zużywaniu przez nią baterii lub obecności inwazyjnego oprogramowania. Dzięki tej aplikacji dowiesz się, gdzie inne aplikacje wysyłają Twoje dane i zdjęcia. Dodatkowo pozwala ona na blokowanie niechcianych połączeń.

Wspierane wersje systemu Android

Norton Mobile Security for Android działa na systemie operacyjnym Android 4.1 lub nowszym. Oznacza to, że mając na swoim urządzeniu mobilnym system Android w wersji wyższej od 4.0.4 (np. Android 7, Android 8, Android 8.1 Android 9 czy Android 10) możesz bez problemu korzystać z aplikacji Norton Mobile Security. Dostępna jest również wersja aplikacji dla systemu iOS.

Wielu czołowych producentów opiera swoje urządzenia mobilne na systemie Android. Znaczna większość popularnych modeli tych producentów (np. Samsung Galaxy S7 Egde czy Huawei Mediapad M5) posiada jedne z najnowszych wersji systemu Android, co pozwala na zainstalowanie na nich aplikacji. Przykładowo, Smasung Galaxy Note 8 oparty jest na systemie Android 7.1.1 Nougat. Oznacza to, że aplikacja będzie działała na nim poprawnie. System Android 4.1 pojawił się na rynku już w 2012 roku — z tego powodu zdecydowana większość telefonów z tym systemem pozwoli na zainstalowanie aplikacji. Android nie jest jednak systemem działającym wyłącznie na telefonach — Norton Mobile Security for Andorid zabezpiecza wszystkie urządzenia mobilne, w tym tablety. Konieczne jest jednak, aby system Android na tablecie również był w wersji 4.1 lub wyższej. Aplikację od marki Norton możesz pobrać ze sklepu Google Play pod tym adresem. Nie czekaj i zabezpiecz swoje urządzenie mobilne przed wirusami i innymi potencjalnymi zagrożeniami.