Podróże Google z nowymi funkcjonalnościami


Google przedstawiło nowy zestaw funkcjonalności dla usługi Podróże, które mają pomóc użytkownikowi planować jego przyszłe podróże.

Dotychczas użytkownicy mieli możliwość zobaczenia, czy cena za lot na pewnej trasie jest wysoka, niska czy średnia. Od wczoraj użytkownicy mogą zobaczyć te same informacje dotyczące dokładnej trasy. Dodatkowo, dla niektórych lotów będzie możliwość zobaczenia, jak cena zmieniła się przez ostatnie kilka miesięcy. Użytkownik zastanie powiadomiony o przewidywanych wzrostach cen, jak również o sytuacji, w której nie będą niższe.

Ciekawą możliwością będzie również zwrot pieniędzy w momencie, gdy ceny lotów zmaleją na wybranych trasach, jeżeli Google zapowie, że tak się nie stanie. Będzie to możliwe między 13 sierpnia a 2 września.

Jeżeli użytkownik zarezerwuje lot i otrzyma potwierdzenie na swoją skrzynkę Gmail, zobaczy on swoją przyszłą podróż na stornie Podróże. W tym tygodniu rozpocznie się wdrażanie opcji rekomendacji kolejnych kroków podróży, m.in. wyszukiwanie hoteli, restauracji oraz innych aktywności. Po wybraniu wycieczki, użytkownik zobaczy oś czasu z dodanymi do niej samolotami. W przypadku, gdy użytkownik nie otrzyma potwierdzenia na Gmaila o rezerwacji, można będzie łatwo dodać wycieczkę do danej osi czasu.

Jeżeli użytkownik będzie chciał zarezerwować hotel, już w ciągu kilku tygodni zostanie dodana aktualizacja pokazująca najlepsze okolice, najlepszy czas na wizytę oraz średnie ceny hoteli. Użytkownik zobaczy również rekomendacje hoteli na podstawie przeanalizowanych danych (miejsc, w których się zatrzymał oraz które sprawdzał) z wcześniejszych podróży.

Od teraz istnieje również możliwość dostępu rezerwacji oraz nawigacji z zapisanych miejsc przez Google Maps.

Źródła: https://www.neowin.net/news/google-introduces-new-features-to-make-travelling-easier, https://www.blog.google/products/flights-hotels/best-prices-for-your-trips/