https

Twoje połączenie z tą witryną nie jest bezpieczne – jak uzyskać połączenie HTTPS?


Aby poznać genezę zmian w przeglądarkach WWW, które zaczynają wymagać bezpiecznych połączeń za pomocą protokołu HTTPS:// należy cofnąć się kilka miesięcy wstecz, kiedy to Google na swoim blogu poinformował, że w przyszłości zamierza wprowadzić w życie plan, który uczyni Internet bezpieczniejszym. Chodzi o zabezpieczanie stron internetowych certyfikatem SSL. Jego głównym zadaniem jest szyfrowanie komunikacji pomiędzy stroną www, a klientem, który ją odwiedza.

Począwszy od wersji 53 popularnej przeglądarki Chrome zaczęły pojawiać się w niej komunikaty i ostrzeżenia:

Połączenie https

Do batalii o bezpieczny Internet przyłączyła się także Mozilla i w najnowszych wydaniach Firefoxa zobaczymy podobne komunikaty:

Chociaż obecnie komunikaty te pojawiają się na stronach logowania, można je również zauważyć na stronach, gdzie dokonujemy płatności kartą. W przyszłości wszystkie strony bez przedrostka HTTPS:// oznaczane będą jako Niebezpiecznie/Niezabezpieczone.

Jak przełączyć stronę na HTTPS i usunąć odstraszający komunikat?

Jeżeli klient zobaczy taką treść w momencie płatności za zakupy w sklepie lub przy logowaniu prawdopodobnie bezie zaniepokojony. Skutkować to może porzuceniem zakupów i odpływem użytkowników, a co za tym idzie mniejszymi przychodami z prowadzonej działalności.

Na szczęście rozwiązanie problemu jest bardzo proste. Na tyle proste, że możesz pozbyć się komunikatu nawet w ciągu kilku godzin.

Kluczem do sukcesu jest Certyfikat SSL, który odpowiada za wspomniane wcześniej szyfrowanie przesyłanych danych pomiędzy Twoja stroną www, a klientem. Jeżeli przeglądarka www rozpozna certyfikat SSL na Twojej stronie, użytkownik automatycznie zobaczy komunikat jak poniżej. Utwierdzi on go w tym, że jego dane są bezpieczne.

Jak uruchomić Certyfikat SSL na swojej stronie?

  1. Dokonaj zamówienia certyfikatu SSL. Jego koszt to tylko 147,60 zł na rok czyli tylko 12,30 zł na miesiąc. Bardzo często w pierwszym roku kupisz go nawet kilkadziesiąt procent taniej. Zapoznaj się z ofertą certyfikatów SSL na az.pl i zamów swój już za 24,60 zł na cały rok klikając w poniższy obrazek:
 1. Po zamówieniu i opłaceniu zaloguj się do panelu az.pl, wybierz zamówioną usługę Certyfikat SSL i podaj nazwę domeny, którą chcesz chronić certyfikatem.
 2. Musisz potwierdzić własność domeny. Na adres admin@twoja_domena wysłany zostanie link z prośbą o potwierdzenie dysponowania domeną. Po jego kliknięciu certyfikat będzie wydany w ciągu kilkunastu minut.
 3. Teraz wystarczy tylko zainstalować certyfikat na swoim serwerze. Zrobisz to w tym samym miejscu gdzie wcześniej podawałeś nazwę domeny (patrz pkt 2).
 4. Jeżeli posiadasz stronę opartą na WordPressie łatwo włączysz na niej obsługę HTTPS:// za pomocą tej wtyczki (LINK), innym sposobem jest dodanie reguły przekierowania na https:// w pliku .htaccess. Jeżeli nie wiesz jak tego dokonać, skontaktuj się z naszym biurem obsługi.

Jeżeli posiadasz inne pytania dotyczące aktywacji certyfikatu SSL na swojej stronie, zapoznaj się z naszą bazą wiedzy dotycząca certyfikatów – BAZA WIEDZY AZ.PL.

 


2 komentarze

 1. swistak

  nie dla każdej strony ssl ma jakikolwiek sens. Jak mam typową wizytówkę firmy bez żadnego logowania to kupowanie SSLa to totalne marnowanie kasy.

  • SSL na chwilę obecną nie jest wymagany na każdej stronie. W przyszłości jednak prawdopodobnie będzie potrzebny, gdyż od 2 lat Google systematycznie wdraża politykę „HTTPS Everywhere”, robią to również przeglądarki internetowe.