Poczta email dla firm

Jaka skrzynka email dla firmy? Najlepiej z kalendarzem i narzędziami do pracy biurowej!


Do czego wykorzystujemy pocztę email? Wysyłamy/odbieramy wiadomości, okazjonalnie przesyłamy załączniki (np. zdjęcia z wakacji, dokumenty). I na tym funkcjonalność poczty mogłaby się zakończyć… A co jeśli w jednym miejscu udałoby się zmieścić dodatkowe narzędzia ułatwiające pracę (także biurową) i usprawniające wymianę informacji, danych z kontrahentami oraz współpracownikami?

Wyobraź sobie sytuację: otrzymujesz umowę od kontrahenta w formacie MS OFFICE, którą chcesz skomentować i dodać do niej uwagi. Po chwili na skrzynkę trafia arkusz kalkulacyjny, zawierający błędy wymagające natychmiastowej korekty. Sytuacja robi się niewesoła, bo za 5 minut musisz opuścić swoje biuro i pojechać na drugi koniec miasta, aby przedstawić potencjalnemu klientowi swoją ofertę. Nic tylko załamać ręce i poprosić kogoś o pomoc, bo czas nie jest z gumy.

Poczta email jako… edytor tekstu?

Wiemy jak trudno być dynamicznym przedsiębiorcą. Nieustanna potrzeba nawiązywania kontaktu z klientami oraz bycie na bieżąco z dokumentami firmowymi potrafi pożreć naprawdę sporo czasu. Czy skrzynka email może w tej sytuacji wpłynąć na optymalizację naszych działań? Tradycyjna poczta w tym nie pomoże, dlatego w AZ.pl postawiliśmy na jak największe wsparcie polskich firm i udostępniliśmy pocztę XCHANGE PRO jako prawdziwe, rozbudowane narzędzie do kompleksowej obsługi spraw biurowych i biznesowych.

Edycja tekstów w formatach MS Office w przeglądarce dzięki poczcie AZ.pl

Najważniejsza cecha wyróżniająca pocztę AZ.pl XCHANGE PRO to uniwersalność – plik tekstowy szybko poprawisz korzystając z wbudowanego w pocztę AZ narzędzia Text. Arkusz kalkulacyjny edytujesz dzięki narzędziu Spreadsheet (dotyczy nie tylko wartości w tabelach, ale także wbudowanych formuł!). Wspomniałem wcześniej o prezentacji dla klienta… którą poprowadzisz zdalnie dzięki modułowi Presenter – udostępnij użytkownikom swój ekran poprzez unikalny link.

I to wszystko bez konieczności instalowania dodatkowych programów u Ciebie czy uczestników spotkania.

Kalendarz w poczcie email to dodatkowa oszczędność czasu

Mówi się, że dobry manager nosi ze sobą kalendarz, aby wszystko notować. Papierowy. Nowoczesny robi to samo, ale korzysta z narzędzi online. Kalendarz w poczcie AZ to coś więcej niż tylko daty i dni tygodnia. Zaplanujesz tam spotkania i zaprosisz uczestników, wpiszesz ważne daty o których lepiej nie zapominać (np. rocznica ślubu). Możesz nawet udostępnić kalendarz współpracownikom, aby byli na bieżąco z Twoim planem dnia.

Kalendarz w poczcie AZ.pl ułatwia organizację dnia i obowiązków.

Do sprawnej organizacji swojego czasu masz także moduł Zadania. Zamiast przyklejać „żółte karteczki” dookoła monitora lepiej uzupełnić listę rzeczy do zrobienia w poczcie AZ. Bez niszczenia drzew. I w przeciwieństwie do karteczek, zapisane zadania masz zawsze przy sobie, bo do poczty AZ zalogujesz się na smartfonie.

Chmura do przechowywania plików

Wspominaliśmy wcześniej o załącznikach. Przy dużych plikach przesyłanie ich w wiadomości jest niewygodne. Większość serwerów limituje rozmiar przesyłki, dodatkowo wysłanie dużego pliku może trwać naprawdę długo. Można wygodniej. Moduł Drive dostępny w poczcie XCHANGE PRO pozwala wgrywać pliki o dowolnych rozmiarach. Limitem jest wyłącznie pojemność samego dysku – 10 GB. W jednym miejscu możesz przechowywać kolekcję zdjęć, muzykę, ważne dokumenty. Każdym z plików podzielisz się łatwo z dowolnym odbiorcą – do tworzonego emaila wstawiasz link do pliku i…to wszystko. Drive pozwali także na sprawną organizację przechowywanych danych – stworzysz foldery, określisz prawa dostępu do każdego z nich, nawet do pojedynczych plików. Masz pełną kontrolę nad tym co i komu udostępniasz.

Wygodne przeglądanie plików w aplikacji Drive dla poczty AZ.pl

Wymienione wyżej elementy to tylko nieliczne, ale jedne z ważniejszych, funkcjonalności poczty XCHANGE PRO w AZ.pl. Książka adresowa, pobieranie wiadomości z kont zewnętrznych, responsywny interfejs (dostęp z urządzeń mobilnych) czy obsługa własnych domen to kolejne, równie ważne funkcjonalności, bez których nowoczesna poczta e-mail nie może dzisiaj istnieć.

Możesz samodzielnie przekonać się o zaletach naszej poczty rejestrując konto na bezpłatny, 14-to dniowy okres testowy. Wierzymy, że nie będziesz chciał już korzystać z innej poczty.