Znajdowanie domeny

Rejestracja domeny w kilkadziesiąt sekund? To możliwe!


Na początku 2016 roku stanęliśmy przed wyzwaniem jak ułatwić naszym klientom start działalności w Internecie. Doszliśmy do wniosku, że pierwszą rzeczą o jaką pyta klient jest domena, czyli adres pod którym będzie widoczna jego firma w Internecie. Cel? Sprawić, aby odnalezienie idealnej domeny dla biznesu było przyjemnością. Aby osiągnąć odpowiedni efekt, poświęciliśmy kilka miesięcy pracy na wdrożenie nowej wyszukiwarki domen.

Szybkość wyszukiwania domen

Założyliśmy, że w pierwszej kolejności klient chce otrzymać wyniki interesujących go domen w jak najszybszym czasie. Po drugie, chciałby otrzymać od razu kilka podobnych propozycji oraz alternatywy, jeśli najbardziej popularne rozszerzenia takie jak .pl, .com czy .eu są zajęte.

Wynikiem naszych prac jest najszybsza wyszukiwarka domen na rynku z możliwością otrzymania ponad 240 kombinacji. Po wpisaniu pożądanej frazy pod adresem https://az.pl/domeny/ wyniki otrzymujemy w ciągu maksymalnie kilka sekund – ułatwia to wyszukiwanie różnych fraz jeśli nie jesteśmy zadowoleni z pierwszych wyników oraz znacząco oszczędza czas.

Sortowanie domen

Przechodząc do sekcji „Pozostałe 240 końcówek” dajemy możliwość sortowania wyników po różnych filtrach. Przykładowo, możemy filtrować po kategorii, cenie, nazwie, przedziale cenowym oraz dostosować wygląd wybierając listę lub karty. To świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcieliby wzbogacić swoje portfolio od razu o kilkanaście bądź kilkadziesiąt adresów np. dla kampanii marketingowych lub jako zabezpieczenie przed konkurencją. Dodaliśmy również filtry szybkiego wyszukiwania, jak „najpopularniejsze” czy polskie”. Nie każdy bowiem wie, że  poza najpopularniejszą domeną .pl można zarejestrować także domeny regionalne oraz funkcjonalne m.in. .biz.pl, .gniezno.pl,  .info.pl czy .lubin.pl.

Czy szybka rejestracja domeny jest możliwa?

Po kilku miesiącach obserwacji widzimy znaczącą poprawę. Klienci chcą szukać najlepszych, możliwych adresów dla siebie i chętnie korzystają z naszego narzędzia. Stosują różne kombinacje, sprawdzają nowe typy domen, zmieniają także zestawy adresów. Według naszych statystyk rejestracja domeny i jej aktywacja jest w AZ.pl możliwa już w ciągu 47 sekund!

To właśnie dlatego jesteśmy tak bardzo dumni z naszej nowej wyszukiwarki. Chciałbyś ją sprawdzić? Wejdź na https://az.pl/domeny/.