Najnowsze aktualizacje od Microsoftu


Ten tekst przeczytasz w 4 minuty.

Najważniejsze aktualizacje od Microsoftu

Gigant z Redmond ostatnio zaprezentował szereg ulepszeń dla swoich aplikacji. W związku z panującą pandemią koronawirusa wydarzenie, na którym prezentowano aktualizacje od Microsoftu, odbyło się online w 48 godzin. Pierwotnie, event w Seattle zaplanowano na 4 dni. Aktualizacje dla subskrybentów Microsoft 365 (dawny Office 365) są domyślne — nie musisz ich instalować, gdyż zostaną pobrane automatycznie.  Jakie aktualizacje wprowadzono w poszczególnych usługach?

Microsoft Teams

W związku z panującą na świecie sytuacją ta aplikacja jest niezwykle kluczowa w funkcjonowaniu na home office. Microsoft zdaje sobie z tego sprawę — tylko w kwietniu wprowadzono do niej aż 20 ulepszeń. Od teraz na jednym ekranie można zobaczyć większą liczbę użytkowników. Podczas rozmowy możesz zobaczyć aż 9 uczestników (wcześniej ta liczba była ograniczona do 4 osób). Zmiana u wszystkich użytkowników pojawi się w najbliższych tygodniach, gdyż jest wdrażana etapami.

Wprowadzono również nową funkcjonalność podniesienia ręki. W przypadku spotkań z większą ilością osób funkcja ma ułatwić zasygnalizowanie, że dana osoba chce zabrać głos bez konieczności przerywania innym uczestnikom. Ikona podniesionej ręki wyświetla się przy danym nazwisku zarówno na liście użytkowników, jak i na kafelku uczestnika spotkania.

Od pewnego czasu w aplikacji możemy ustawić tło obrazu, kiedy korzystamy z kamerki. Dotychczas możliwe było jedynie rozmycie tła, które w tej aktualizacji otrzymały również urządzenia z systemem iOS. Na razie mamy do wyboru 25 różnych widoków tła. Już niedługo użytkownicy będą mogli również sami dodawać jego efekty.

Kolejnym ulepszeniem są generowane automatycznie napisy dla urządzeń mobilnych z systemami Android i iOS. Pozwalają one na czytanie tego, co w czasie rzeczywistym mówi dany użytkownik. Funkcjonalność niestety jest dostępna na razie wyłącznie w języku angielskim.

Inną nową funkcjonalnością jest możliwość zakończenia spotkania przez organizatora dla wszystkich jego uczestników. Dodatkowo od teraz możemy nagrywać nie tylko spotkania, ale również rozmowy z tylko jedną osobą.

Microsoft Lists

Do pakietu Microsoft 365 dołączyła aplikacja Microsoft Lists. Jej zadaniem jest poprawa organizacji pracy poprzez śledzenie przepływu informacji. Aplikacja pozwala między innymi na śledzenie problemów i kontaktów oraz posiada wiele możliwości spersonalizowania widoków. Dzięki funkcjonalności alertów pozwala na synchronizację współpracowników. Aplikację można zsynchronizować z pakietem MS Teams. Użytkownicy będą mogli wspólnie zarządzać listami za pomocą kart czy kalendarza. Listy można dodawać z poziomu obu aplikacji.

Windows Notepad

aktualizacje od Microsoftu

Aplikację do tworzenia plików tekstowych możesz od teraz znaleźć w Microsoft Store. Co więcej, zyskała ona nową ikonę, zaprojektowaną zgodnie z Microsoftowym Fluent Design.

Microsoft Excel

Aktualizacja obejmuje poprawienie kilku niedogodności. Jedną z nich jest problem z linkami zewnętrznymi, które powodowały problemy w aplikacji pocztowej Outlook. Naprawiono również problem z zawieszaniem się aplikacji.

Microsoft Outlook

W tej aplikacji poprawiono system wyświetlania powiadomień. Od kwietnia można również dołączać do spotkań, nie opuszczając skrzynki.

Dodatkowo w aplikacjach Excel, Outlook, PowerPoint i Word otrzymaliśmy dostęp do darmowych grafik, ikonek czy naklejek.

Źródła: https://www.centrumxp.pl, https://www.pcworld.pl