Integracja kont Microsoft i Google


Integracja kont Microsoft i Google

Zarówno Microsoft, jak i Google posiadają swoje usługi poczty elektronicznej — odpowiednio są to Outlook oraz Gmail. Microsoft postanowił ułatwić użytkownikom korzystanie z obu poczt jednocześnie. Nadchodząca integracja jest dość zadziwiającą wiadomością, biorąc pod uwagę fakt, że Microsoft i Google są od lat zagorzałymi rywalami.

Microsoft dodał możliwość wypróbowania nowej funkcjonalności do poczty Outlook w wersji przeglądarkowej. Nowa opcja pozwoli na integrację Outlooka z aplikacjami Gmail, Google Drive oraz Google Calendar. Oznacza to pełną integrację tych usług już w najbliższym czasie. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które chcą mieć wszystkie swoje konta w jednym miejscu, aby móc jednocześnie przeglądać zdarzenia z konta Microsoft, jak i Google.

Na czym polega wspomniana integracja?

Część użytkowników korzystających z przeglądarkowej wersji Outlook może zobaczyć już przycisk proponujący przetestowanie nowej funkcji. Aby skorzystać z wersji testowej, gdy pojawi się pop-up z propozycją rozpoczęcia testowania nowej opcji, należy kliknąć przycisk „Wypróbuj”. W celu zintegrowania kont wystarczy podlinkować konto Google do przeglądarkowej wersji Outlooka, a dokumenty z Dysku Google oraz wydarzenia z Kalendarza zostaną automatycznie przeniesione do Outlooka. Od środy użytkownicy zgłaszają pojawianie się wspomnianego pop-upu. Na chwilę obecną integracja wygląda podobnie do interfejsu Outlooka w aplikacjach na systemy Android oraz IOS.

Użytkownik posiada dwie skrzynki odbiorcze — jedną z wiadomościami z poczty Outlook, a jedną z Gmaila. W wersji testowej zmiana używanej skrzynki powoduje odświeżanie się całej strony. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać integracja z kalendarzem. Chwilowo można dodać tylko jedno konto Google do jednego konta Microsoft. Integracja pozwoli na szybkie przemieszczanie między kontami, a dodatkowo zaoszczędzi czas użytkowników używający różnych kont. Przykładowo, ktoś, kto korzysta z Google Calendar, ale woli interfejs OneDrive, będzie mógł korzystać z obu aplikacji w jednym miejscu, bez konieczności przelogowania się. Integracja jest w szczególności ułatwieniem dla użytkowników korzystających z kont Microsoft i Google w celach biznesowych. Nie wiadomo jeszcze, kiedy możliwość integracji obejmie wszystkie konta, ani jacy użytkownicy będą mieli możliwość jej wykonania.