Dobre wiadomości ze świata

Dobre wiadomości ze świata


Ten tekst przeczytasz w 6 minut

Z całego świata dochodzą do nas coraz to bardziej niepokojące wiadomości związane z panującą obecnie pandemią koronawirusa. Ciężko jest nie martwić się, gdy słyszy się o rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2. W związku z tym przychodzę dzisiaj do Was z garścią dobrych wieści ze świata niezwiązanych bezpośrednio z COVID-19, które, mam nadzieję, poprawią Wam samopoczucie w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

Jeżeli jednak wolisz pozostać w wątku wirusa, zachęcam do zapoznania się z moim wcześniejszym artykułem, który przedstawia garść pozytywnych informacji o koronawirusie.

Najstarszy biegacz świata skończył 110 lat

Pan Stanisław Kowalski ze Świdnicy 15 kwietnia skończył 110 lat. Z biegania ze względu na stan zdrowia musiał niestety zrezygnować. Jednakże jeszcze 6 lat temu ustanowił on rekord Europy w biegu na 100 m w jego kategorii wiekowej. Pan Stanisław dystans pokonał w 34 sekundy. Do pobicia rekordu świata zabrakło mu jedynie 6 sekund. Co więcej, senior ma na swoim koncie liczne złote medale zdobyte podczas Drużynowych Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów w Toruniu. Otrzymał je między innymi za bieg na 60 m, pchnięcie kulą oraz rzut dyskiem.

2,5 roczny Olek wrócił do domu po leczeniu na Florydzie

Chłopczyk po 3 operacjach wykonanych w USA wrócił do Polski i, co najważniejsze, może już chodzić. Chłopiec urodził się z wrodzoną wadą, która groziła amputacją nogi. Po licznych akcjach i ogólnopolskiej zbiórce rodzina Olusia uzbierała potrzebny milion, który umożliwił leczenie chłopca w Paley Institute. Po prawie 10 miesiącach pobytu w Stanach Zjednoczonych Oluś wrócił do rodzinnego Krościenka Wyżnego. Chłopcem opiekował się doktor David Feldman. Co jednak najważniejsze, Olek może już chodzić. Bliscy chłopca opowiadają, że chłopiec jest bardzo podekscytowany poznawaniem swojego otoczenia z innej perspektywy.

#JestemPieknaJakaJestem

Ten hashtag trenduje od kilku dni na Twitterze. Coraz więcej osób wrzuca swoje zdjęcia ze wspomnianym #JestemPieknaJakaJestem i krótkim opisem. Cała akcja ma na celu promowanie samoakceptacji i walki z kompleksami u kobiet i dziewczyn. Setki osób opisują swoje wady oraz sposób, w jaki je zaakceptowały. Użytkownicy wspierają się nawzajem miłymi słowami, dodając sobie nawzajem otuchy i pomagając w akceptacji. Osoby biorące udział w akcji często tworzą listę swoich kompleksów, którą kończą nawoływaniem do samoakceptacji.

Zaproś zwierzątko z farmy na spotkanie

Rok 2020 jest z pewnością rokiem niespodzianek i niecodziennych zdarzeń. Nie jest jednak nowością, że ludzie prześcigają się w pomysłach na urozmaicenie atmosfery w pracy. Na niespotykany pomysł wpadła farma z Sillicon Valley — postanowiła umożliwić uczestnikom spotkań online na dodanie do swojego wideoczatu zwierząt z ich farmy. Usługa nosi nazwę Goat 2 Meeting i kosztuje od 65$ do 750$. Na spotkanie można umówić się poprzez stronę internetową, jednakże z powodu dużego zainteresowania projektem terminy mogą być bardzo odległe.

Czechy wznawiają rozgrywki piłkarskie

Kolejne dobre wiadomości ze świata — Minister Zdrowia Czech, Adam Vojtech, zapowiedział wznowienie rozgrywek piłkarskich już 6 czerwca. Po złagodzeniu obostrzeń mecze początkowo będą odbywać się bez publiczności. W najbliższych miesiącach w Czechach mają również zostać otwarte kina, teatry oraz obiekty sportowe dla maksymalnie 50 osób.

Triathlon w domu

Mistrz olimpijski ukończył Ironman Thriatlon, pokonując dystans w swoim domu. Jan Frodeno najpierw przepłynął odpowiedni dystans w basenie w swoim domu w Gironie, następnie skorzystał z roweru stacjonarnego połączonego z trenażerem i przebiegł dystans na bieżni elektronicznej. W związku z faktem, iż mistrz z Pekinu poinformował o całej akcji 1 kwietnia, wielu odebrało ją jako żart. Jednakże akcja odbyła się — co więcej, podczas jej trwania uruchomiono zbiórkę, na której zebrano na cele charytatywne prawie 200 tysięcy euro.

Some Good News with John Krasinski

24 marca jest szczególną datą dla wszystkich fanów amerykańskiego serialu Biuro (ang. The Office). Tego dnia obchodzimy rocznicę wyemitowania pierwszego odcinka serii. Biuro jest serialem z gatunku mockumentary (ang. mock — drwić, documentary — dokumentalny) emitowanym w latach 2005-2013 przez sieć telewizyjną NBC. Aktor John Krasinski, serialowy Jim Halpert, założył w zeszłym miesiącu kanał na platformie YouTube, na którym prezentuje dobre wiadomości płynące z całego świata. Na chwilę obecną program ma cztery główne odcinki. W jednym z nich możemy obejrzeć wywiad ze Steve’em Carellem, odtwórcą roli Michaela Scotta, za którą otrzymał w 2008 roku statuetkę Złotego Globu. Aktor w krótkich filmach w języku angielskim przedstawia dobre wiadomości ze świata prosto ze swojego domu.

Nowe zdjęcia z planu filmu „Diuna”

„Diuna” jest powieścią z gatunku science fiction autorstwa Franka Herberta. Premiera jej filmowej adaptacji w reżyserii Denisa Villeneuve’a jest zaplanowana na grudzień bieżącego roku, jednak już teraz na profilach zarówno aktorów, jak i twórców pojawiły się zdjęcia z planu. W momencie, w którym wiele premier jest przesuwanych, a produkcje są zawieszane, jest to bardzo pozytywna informacja. Zdjęcia możemy oglądać między innymi na profilach Zendayi czy Timothée’ego Chalameta. Oprócz wspomnianych aktorów, w filmie wystąpią między innymi Dave Bautista, Stellan Skarsgård czy Jason Momoa.

#MilionySposobówNaNudę

Totalizator Lotto wyszedł z ogólnopolską inicjatywą mającą na celu zapewnienie bazy pomysłów do realizacji w domu. Na oficjalnej stronie wydarzenia możemy nie tylko znaleźć pomysły na kreatywne zabawy w domu z użyciem rzeczy, które mamy pod ręką, ale też  czynności rozwijające rozmaite umiejętności, jak np. sztuka origami. Lotto organizuje również konkurs na najciekawsze zdjęcie lub wideo prezentujące kreatywny sposób na spędzanie czasu w domu, w którym można wygrać bon na zakupy online. Inną aktywnością na stronie jest przeglądanie filmów nadesłanych od innych osób, które również mogą być źródłem inspiracji.

„W labiryncie” na platformach VOD

Kryminał w reżyserii laureata Oscara Donato Carrisiego trafił na platformy VOD wcześniej, niż planowano. Na ekranie zobaczymy między innymi Dustina Hoffmana. Premiera kinowa filmu miała miejsce 28 lutego w Polsce, natomiast na świecie 30 października ubiegłego roku. Film opowiada o nastolatce, która została porwana w drodze do szkoły i uwięziona na 15 lat. Kiedy budzi się w szpitalu, okazuje się, że niczego nie pamięta.

Źródła: https://dobrewiadomosci.net.pl, https://www.wprost.pl, https://natemat.pl, https://www.upworthy.com, https://eurosport.tvn24.pl, https://plus.poranny.pl