Nowe funkcjonalności oraz aktualizacje w AZ.pl


Bardzo miło nam poinformować, że w ostatnim czasie przygotowaliśmy kilka nowych funkcjonalności, a także zaktualizowaliśmy niektóre z nich, aby maksymalnie ułatwić i zabezpieczyć Twoją pracę na usługach w AZ.pl.

Wśród wdrożonych nowości znalazły się między innymi:

  • Http/3 + QUIC
  • WAF
  • revDNS

Co wnoszą poszczególne z tych funkcjonalności do obsługi domen i hostingu w AZ.pl ?

Http/3 + QUIC

http/3 to zupełnie nowa wersja protokołu, nie jest ona oparta jak poprzednicy na TCP, nowa wersja http opiera się o protokół transportowy UDP. W rezultacie dane miedzy serwerem a komputerem przesyłane są szybciej, co oznacza szybsze ładowanie się stron WWW.

Quic to wspomagający http/3 protokół od firmy Google, który usprawnia komunikację między serwerem a docelową przeglądarką.

Obie funkcjonalności uzupełniając się dają takie możliwości jak:

  • szybsze ładowanie stron WWW umieszczonych na serwerach AZ.pl
  • ulepszone uwierzytelnianie i szyfrowanie witryn
  • zwiększona wydajność w porównaniu z poprzednim protokołem

WAF

Web Application Firewall funkcjonalność ułatwiająca dbanie o bezpieczeństwo aplikacji z poziomu panelu klienta ( a więc bez potrzeby ingerowania w pliki  umieszczone na serwerze).

Dzięki WAF zabezpieczysz wybrane protokoły/ aplikacje na hostingu. WAF pomoże jeśli na serwerze masz niezabezpieczone CMS ( np WordPress). Więcej o WAF znajdziesz na stronie:

Jak włączyć WAF w panelu klienta az.pl?

revDNS

Reverse DNS (rDNS) to mechanzim tłumaczenia adresów IP  na ich nazwy domenowe. Nazywane jest to również wyszukiwaniem wstecznym. W panelu administracyjnym, pod usługą serwera, wprowadz9sz wartość rDNS, na podstawie której nastąpi tłumaczenie przypisanego do hostingu adresu IP na nazwę domeny. Odwrotny DNS może pełnić funkcję filtra antyspamowego. revDNS wyszukuje adres IP przychodzącej wiadomości, jeśli mechanizm nie znajdzie wprowadzonej prawidłowej nazwy domeny, serwer zablokuje komunikat.

 

Wszystkie wprowadzone funkcjonalności są darmowe dla użytkowników usług w AZ.pl

Jeśli masz pytania dotyczące nowości, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Nasi specjaliści chętnie wytłumaczą działanie poszczególnych mechanizmów oraz pomogą je skonfigurować.