Norton Security

Norton Security — bezpieczeństwo Twoich danych


Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.

Antywirus Norton Security

Norton Security to jeden z dostępnych na rynku antywirusów od marki Norton. Kompleksowo chroni Twoje urządzenia i dba o zachowanie prywatności w Internecie. Jednocześnie oprogramowanie jest intuicyjne w obsłudze — każdy posiadający najmniejszą nawet znajomość obsługi komputera porazi sobie zarówno z jego instalacją czy konfiguracją, jak i użytkowaniem.

Norton Security nie obciąża procesora, dlatego nie powoduje spowolnienia Twojego sprzętu. Co więcej, antywirus poprawia wydajność sprzętu poprzez wskazywanie programów, które go spowalniają, przyspieszenie aplikacji oraz skrócenie czasu uruchamiania sprzętu. Jest to wydajne i nowoczesne rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo Twoich urządzeń, operacji bankowych, zakupów internetowych oraz prywatność w sieci. Dzięki oprogramowaniu spam nie będzie już utrapieniem — antywirus skutecznie zablokuje niechciane wiadomości. Dzięki nowoczesnemu silnikowi Norton Security zapewnia najwydajniejsze wrażenia podczas użytkowania oprogramowania.

Dużą zaletą antywirusa Norton Security jest możliwość przenoszenia go między urządzeniami, Jeżeli zmieniasz urządzenia, z którego korzystasz, bez problemu przeniesiesz oprogramowanie na nowy sprzęt. Kolejną przydatną funkcjonalnością jest ochrona urządzenia mobilnego w przypadku jego kradzieży lub zgubienia. Taki sprzęt możesz zdalnie zablokować i ustalić jego lokalizację za pomocą witryny internetowej marki lub poprzez wysłanie wiadomości SMS. Jeśli zajdzie taka konieczność, możesz z takiego urządzenia usunąć wszystkie dane na nim przechowywane. W razie potrzeby możesz przywrócić informacje kontaktowe, nawet gdy instalujesz oprogramowanie na innym systemie operacyjnym. Antywirus Norton Security zapewnia również bezpieczeństwo sieci Wi-Fi, z której korzystasz na co dzień.

Norton Security zapewnia zabezpieczenie zarówno urządzeń stacjonarnych (dla systemów Windows i macOS), jak i mobilnych (dla systemów Android min. 4.0.3 i iOS min. 8.0). Chroni Twoje urządzenie przed:

  • ransomware (ang. ransom — okup) — złośliwe oprogramowanie blokujące dostęp do urządzenia, a następnie żądające okupu za jego przywrócenie
  • botnet — grupa urządzeń zainfekowanych wirusem, których właściciele nie wiedzą o tym fakcie — umożliwia to atakującemu zdalną kontrolę nad urządzeniem
  • spamem
  • wirusami
  • złośliwym oprogramowaniem
  • zaawansowanymi atakami hakerskimi
  • niebezpiecznymi aplikacjami
  • niebezpiecznymi sieciami Wi-Fi

Pakiety Norton Security

Norton Security dostępny jest w dwóch pakietach: Standard i Deluxe. Pakiet Standard obejmuje obsługę jednego urządzenia, natomiast przy zakupie planu Deluxe ochroną możesz objąć aż pięć urządzeń. Subskrypcja jest ważna przez 12 miesięcy.

Norton Security działa w czasie rzeczywistym, dlatego informacje o zagrożeniu i zalecane działania otrzymasz natychmiast po jego wykryciu, a oprogramowanie podejmie wówczas stosowne działania. Antywirus sprawdza na bieżąco zainstalowane aplikacje pod kątem bezpieczeństwa. Jeżeli dana aplikacja nie spełnia wymagań, np. wysyła informacje w niepożądane miejsca, oprogramowanie przystępuje do działania.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup antywirusa Norton Security w AZ.pl, jego instalacja to niezwykle prosty proces. Zależy on jednak od urządzenia, na którym oprogramowanie ma zostać zainstalowane. Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, na podany wcześniej adres e-mail otrzymasz klucz aktywacyjny oraz link przekierowujący do aplikacji Norton Security & AntiVirus. Konieczne jest pobranie jej w celu instalacji pakietu. W przypadku pozostałych urządzeń proces instalacyjny rozpocznie się automatycznie. Aby go ukończyć, postępuj zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. Antywirus automatycznie dopasuje optymalną wersję do Twojego sprzętu — nie musisz martwić się przestarzałym lub źle dopasowanym oprogramowaniem. Norton Security jest stale aktualizowane, dzięki czemu ochrona Twojego sprzętu jest zawsze na najwyższym poziomie. Regularne aktualizacje oznaczają również nowe funkcjonalności oprogramowania.

Jeśli chcesz zainstalować oprogramowanie na więcej niż jednym urządzeniu, konieczny jest zakup pakietu Deluxe. Po zakupie subskrypcji zaloguj się do skrzynki pocztowej na urządzeniu, na którym chcesz zainstalować oprogramowanie i postępuj zgodnie z opisanymi wcześniej instrukcjami. Jeżeli chcesz zainstalować oprogramowanie na innym urządzeniu, wybierz opcję „Wyślij łącze pobierania” i prześlij link np. do użytkownika korzystającego z innego urządzenia. Możesz również założyć konto na stronie https://my.norton.com/. Z tego miejsca możesz zarządzać wszystkimi licencjami Norton oraz włączyć usługę lokalizacji urządzenia mobilnego w przypadku jego kradzieży bądź zgubienia.

Jak zabezpieczyć się przed atakiem?

Pamiętaj jednak, że antywirus to nie wszystko. Nigdy nie klikaj linków niewiadomego pochodzenia i zawsze sprawdzaj, czy pobierasz bezpieczne pliki. Przed zalogowaniem się do jakiegokolwiek serwisu (społecznościowego czy bankowego) sprawdź, czy adres strony jest poprawny. Nie tylko transakcje bankowe wymagają dodatkowej ochrony. Z Twojego urządzenia bez odpowiednich zabezpieczeń mogą również zostać skradzione zdjęcia, dokumenty, pliki, teksty czy inne dane znajdujące się na urządzeniu. Cyberprzestępstwo to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów przestępczych. Dbaj o właściwe zabezpieczanie swojego sprzętu i danych, które na nim przechowujesz. Zabezpiecz swoje urządzenia z antywirusem Norton Security.