cda

Fajne bajki w serwisie CDA


Szukasz filmu familijnego lub bajki dla dzieci? W tym artykule znajdziesz najciekawsze propozycje filmów familijnych oraz bajek na portalu CDA.

CDA to miejsce, w którym obejrzysz bajki oraz filmy. Z portalu można korzystać w wersji podstawowej oraz w wersji premium. CDA premium zapewnia dostęp do dużej bazy topowych tytułów filmowych i bajek w najlepszej rozdzielczości. Bez reklam, bez ograniczenia transferu. Żeby zarejestrować licencję CDA premium, odwiedź naszą stronę.

Powszechnie wiadomo, że czas, który spędzamy w gronie najbliższych – spotykając się całą rodziną przy wspólnym stole, relaksując się w domu w rodzinnym gronie –  to czas spędzany na wspólnych rozmowach, spacerach, ale też wspólnych przeżyciach i doświadczeniach filmowych.  Spędzając czas z rodziną warto zamienić wiadomości telewizyjne i kanały informacyjne na świat fantastycznych przygód i wzruszających historii. Szczególnie jeśli wśród nas znajdują się najmłodsi.

Jeśli szukasz wartościowych, fajnych bajek dla dzieci albo na szybko przyjemnych produkcji animowanych lub filmowych do obejrzenia w rodzinnym gronie… To jesteś w świetnym miejscu! Poniżej znajdziesz listę polecanych przez nas bajek i filmów. Dla Ciebie, dzieci i całej rodziny.

Bajki w CDA dla najmłodszych

W tej kategorii znajdziesz animacje, które zainteresują najmłodszych widzów. Szczególnie przydatne w trakcie przygotowań do rodzinnej kolacji i domowej krzątaniny.

 • Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska (2018) Dubbing PL — Nowe przygody znanej pszczółki. Tym razem pszczółka Maja i Gucio biorą udział w igrzyskach.
 • Munio: Strażnik Księżyca (2014) Dubbing PL/ Napisy PL — Tytułowy Munio wbrew oczekiwaniom zostaje wybrany strażnikiem księżyca. Opowieść o wierze w siebie i fantastycznych przygodach.
 • Bob Budowniczy. Serial animowany online Nowe przygody Boba Budowniczego (45 odcinków) nowe przygody Boba Budowniczego, który jak niegdyś we współpracy z przyjaciółmi jest w stanie rozwiązać każdy problem.
 • Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta (2012) Dubbing PL Najprościej mówiąc, Indiana Jones dla najmłodszych. Animacja 3d.

Propozycje dla całej rodziny

Jeśli szukasz czegoś, co warto włączyć, aby świetnie bawić się całą rodziną, poniższa lista powinna to ułatwić. Filmy, bajki i animacje idealne do obejrzenia w rodzinnym gronie.

 • Nazywam się Cukinia (2016) Dubbing PL – Piękna animacja wykonana techniką poklatkową ( tą samą, którą niegdyś bajki polskiego studia Se-Ma-For) opowiadająca o chłopcu, który po śmierci swojej mamy trafia do sierocińca, gdzie poznaje nowe przyjaźnie i uczy się radzić sobie z nową sytuacją. Animacja była wielokrotnie nagradzana na wielu festiwalach filmowych. W 2017 roku została nominowana do Oscara oraz Złotych Globów.
 • Mikołajek (2009) Dubbing PL – Dobrze znany francuski film familijny o małym Mikołajku, który podejrzewając narodziny młodszego rodzeństwa, zaczyna opracowywać plan pozbycia się konkurencji.
 • Wielki zły lis i inne opowieści (2017) Dubbing PL – Zabawna animacja o lisie, który adoptuje małe kurczątka.
 • Mój przyjaciel Hachiko (2009) Lektor PL – Oparta na prawdziwych wydarzeniach wzruszająca opowieść o przyjaźni, zrodzonej między człowiekiem a psem. W roli głównej popularny aktor starszego pokolenia – Richard Gere.
 • Śnieżka i Fantastyczna Siódemka (2019) Dubbing PL – Koreańskiej produkcji animacja 3d, która zachwyci młodszych i rozbawi starszych członków rodziny. Bazująca na klasycznej opowieści o królewnie Śnieżce bajka opowiada nowoczesną alternatywną historię młodej królewny i jej przygód. Okraszona jest humorem znanym z takich produkcji jak Shrek, dlatego każdy  znajdzie w niej coś dla siebie.

 

Filmy edukacyjne

Czemu nie nauczyć się razem czegoś nowego? Niegdyś seanse filmów przyrodniczych, w których lektorem była Krystyna Czubówna były rodzinną tradycją w wielu domach.

 • Rezydencja surykatek. Początek opowieści (2008) Lektor PL  — film przyrodniczy, który przybliży nam życie tych ciekawych zwierząt.
 • Ocean przygód (2009) Lektor PL — Sympatyczny żółw zostaje naszym przewodnikiem po zakamarkach oceanu. Uczy nas przy tym o ciekawostkach podwodnego świata.
 • Marsz pingwinów 2: Przygoda na krańcu świata (2017) Lektor PL — dokumentalny film przyrodniczy, którego bohaterem zostaje młody pingwin biorący udział w wielkiej wędrówce po raz pierwszy w życiu.
 • Nauka na maksa. Program edukacyjno – rozrywkowy — Tytułowy Maks pokazuje jak w domowych warunkach przeprowadzić ciekawe eksperymenty naukowe.

Filmy dla młodzieży

Dla młodych ludzi, którzy nie chcą już oglądać bajek.

 • Charlie (2012) Lektor PL — Historia nieśmiałego chłopaka, który poznając nowych przyjaciół, odkrywa świat pierwszych zawodów miłosnych oraz zmaga się z niełatwymi dla nastolatka sytuacjami.
 • Królowie lata (2013) Lektor PL — W akcie buntu 3 znajomych postanawia przeprowadzić się do domku na drzewie. Komediowa historia nastoletniego buntu.
 • Najlepsze najgorsze wakacje (2013) Lektor PL — Opowieść o chłopaku, który jedzie na wakacje z partnerem swojej matki. Zapowiadają się najgorsze wakacje…

Nostalgiczna podróż do przeszłości

Powrót do lat młodości nawet tych najstarszych członków rodziny. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Filmy łączą pokolenia.

 • W pustyni i w puszczy (2001) Cały film PL — Ostatnia adaptacja powieści Henryka Sienkiewicza zapisanej w kanonie lektur szkolnych. Okraszona muzyką zespołu Bajm.
 • Rozbójnik Rumcajs. Serial animowany Znana rodzicom i dziadkom Czechosłowacka bajka o przygodach rozbójnika Rumcajsa, będąca w Polsce klasykiem kina socjalistycznego. Rok produkcji 1967.

Gdzie obejrzeć ?

Wszystkie powyższe filmy dostępne są na portalu CDA.pl. Dostępne filmy w ofercie premium można obejrzeć po zarejestrowaniu konta oraz aktywacji CDA premium. Z oferty możesz wybrać dostęp na 30 albo na 90 dni. Wybór należy do Ciebie. Filmy na CDA premium pochodzą z legalnego źródła. Po zarejestrowaniu konta, z portalu można korzystać na różnych urządzeniach. Korzystając z licencji CDA premium oglądasz filmy i seriale bez reklam i bez ograniczenia transferu.