Marissa Mayer


Zawsze robiłam coś, do czego w małym stopniu byłam nieprzygotowana. Myślę, że w ten sposób człowiek się rozwija.

Marissa Ann Mayer jest CEO portalu Yahoo!, która od wielu lat jest określana przez takie magazyny, jak „Forbes” czy „Fortune” najpotężniejszą i najbardziej wpływową kobietą na świecie. Jak twierdzi, swoją konsekwentność w dążeniu do celu zawdzięcza uczęszczaniu od najmłodszych lat na lekcje baletu. Jej nauczycielka tańca pokazała jej, czym jest dyscyplina i gotowość do podejmowania nowych wyzwań. Według niej, aby osiągnąć sukces, wystarczy wizja i dokładnie określony cel.

Marissa Mayer, podążając za głosem serca, zaangażowała się w mały wówczas projekt Larry’ego Page’a i Sergeya Brina. Dzisiaj ten projekt widnieje pod nazwą Google. Przedsiębiorcy nie byli w żadnym stopniu przygotowani na czyhające na nich wyzwania – można to stwierdzić chociażby po tym, że ich spotkania zamiast przy biurku odbywały się przy stole do ping-ponga.

Ogromna wiedza nie jest potrzebna, aby osiągnąć sukces w swojej branży. Wystarczy pasja i zaangażowanie. Zajrzyj na stronę AZ.pl i sprawdź, jak możemy Ci pomóc rozwinąć skrzydła.