Brexit a domeny .eu

Domena .eu jest dostępna od 14 lat. Poznaj 3 powody, dla których warto ją zarejestrować.


Domena .eu na polskim rynku dostępna jest już od 14 lat. Nadal jednak nie cieszą się taką popularnością jak domena krajowa .pl czy nawet domena globalna .com. Dla kogo przeznaczona jest więc domena .eu i jakie korzyści płyną z jej posiadania?

Jak sama nazwa wskazuje domena europejska, przeznaczona jest dla działalności i osób fizycznych znajdujących się na terenie Unii Europejskiej. Rejestrem dla domen .eu jest organizacja non-profit „EURid”, która ustala zasady korzystania z domen .eu. Na stronie https://eurid.eu możemy przeczytać, kto może zostać właścicielem adresu o takiej końcówce. Zarejestrować domenę .EU może osoba lub firma spełniająca Ogólne Kryteria Kwalifikacyjne, czyli:

  • przedsiębiorca mający statutową siedzibę, zarząd lub główne miejsce prowadzenia działalności we Wspólnocie UE,
  • organizacja założona na terytorium Wspólnoty, bez uszczerbku dla stosowania przepisów prawa krajowego,
  • osoba fizyczna zamieszkała we Wspólnocie.

Dlaczego domena europejska?

Korzystając z europejskiej końcówki domeny, dajesz znać odwiedzającym stronę, że legalnie działasz na terenie Unii Europejskiej, a swojemu biznesowi dodajesz wiarygodności, wskazując że działasz zgodnie z prawem europejskim. Co więcej, jest to świetna okazja by dać znać swoim klientom, że Twoja firma działa nie tylko lokalnie, ale jest otwarta na rynek zagraniczny.

Domena .eu to większy zasięg działalności!

Dzięki domenie .eu możesz zwiększyć zasięg swoich działań poza granice kraju. Przyciągając tym samym uwagę potencjalnych zagranicznych kontrahentów, Polonii zamieszkującej kraje Unii Europejskiej, jednocześnie rozwijając swój biznes na lokalnym rynku.

Domena .eu to większe bezpieczeństwo dla biznesu

Rejestracja domeny .eu to też zabezpieczenie dla Twojej unikalnej nazwy internetowej na rynku zagranicznym. Rejestrując swoją domenę również w wariancie z końcówką europejską, masz pewność, że nazwa ta nie zostanie wykorzystana ponownie przez kogoś innego. Co za tym idzie, nazwa Twojej strony stanie się unikalna w Europie, co znacznie ułatwia wejście na rynek zagraniczny. Nawet jeśli nie jesteś na to gotowy dziś, ale planujesz rozwijać swój biznes – rejestrując domenę .eu, zabezpieczasz się na przyszłość.

E-handel zyskuje dzięki domenie .eu

Domenę europejską szczególnie polecamy przedsiębiorcom prowadzącym e-handel. Dzięki wykorzystaniu końcówki .eu wskazujesz swoim klientom, że Twoja oferta dostępna jest dla ludzi mieszkających poza Polską. Na przykład oferując wysyłkę produktów do krajów europejskich lub umożliwiając wykonywanie wpłat w walucie Euro. W ten sposób możesz przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów Twojej strony.

Jak zarejestrować domenę .eu?

Wykorzystaj sytuacje, teraz w AZ.pl domenę .eu możesz zarejestrować za 0 złotych na rok.

Wystarczy, że przejdziesz na stronę https://az.pl/ a w wyszukiwarce domen wpiszesz wybraną przez siebie unikalną nazwę dla Twojej strony www.Nic prostszego, by postawić pierwszy krok do rozwoju swojej działalności w internecie.