Caterina Fake


Zbyt często ludzie pracują ciężko nad niewłaściwą rzeczą. Pracować nad właściwą rzeczą jest prawdopodobnie ważniejsze niż pracować ciężko.

Caterina Fake jest współzałożycielką takich serwisów Internetowych jak Flickr czy Hunch. Od początku zajmowała się zagadnieniami związanymi z blogowaniem i społecznościami online. W 2002 wraz ze Stewartem Butterfieldem i Jasonem Classonem założyła firmę Ludicorp, która potem stworzyła Flickr. Fake wygrała różnorakie nagrody, ufundowane między innymi przez Bloomberg Businessweek, Forbes czy Red Herring.

Kariera Cateriny pokazuje, że czasem znalezienie swojej właściwej drogi potrafi zająć sporo czasu. Gdy tylko zobaczyła, że to, co robi, nie jest dla niej, skupiała się na czymś innym. To właśnie te wybory doprowadziły ją na pozycję, którą utrzymuje dzisiaj. Przykład Fake wskazuje, że właściwie określone priorytety to jedna ze składowych sukcesu. Zamiast więc skupiać się na pobocznych zadaniach, np. na projektowaniu swojej strony, skup się na zawartości, którą chcesz tam zamieszczać. My zajmiemy się wyglądem Twojej strony. Ty go tylko dopasujesz do swoich potrzeb.