Adres email z własną domeną - blog.az.pl

Adres email z własną domeną – dlaczego warto?


Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności, rozmiar firmy oraz sposób komunikacji z klientem – najważniejszym narzędziem pracy pozostaje poczta elektroniczna. Przyjmowanie zamówień i rozmowy z partnerami wymagają niezawodnej, stabilnej i przede wszystkim mobilnej skrzynki email. Zanim jednak przyjdzie nam napisać choćby jednego maila, staniemy przed dylematem – jaki adres email wybrać? Najlepiej taki, na który możemy mieć duży wpływ – z własną domeną.

Bezpłatny adres email? To niepewne rozwiązanie

Bardzo dużo małych firm chętnie korzysta z darmowych skrzynek, oferowanych w różnych serwisach internetowych. Jest to wygodne rozwiązanie, albowiem w ciągu kilku minut możemy otrzymać gotowy adres email. Warto jednak pamiętać, że taka skrzynka nie jest do końca naszą własnością. Co więcej, w ramach „darmowości” operator poczty może ograniczyć jej funkcjonalność, wysyłać cyklicznie reklamy oraz zmieniać dowolnie parametry pojemności. Na tego typu działania nie mamy niestety żadnego wpływu. Na etapie rejestracji zgodziliśmy się na regulamin serwisu, który definiował i opisywał ewentualne możliwości zmian.

[…]w ramach „darmowości” operator poczty może ograniczyć jej funkcjonalność, wysyłać cyklicznie reklamy oraz zmieniać dowolnie parametry pojemności.

Unikalny adres, z którym będziesz rozpoznawalny

Własna domena z hostingiem umożliwia stworzenie skrzynki email z bardziej rozpoznawalnym i łatwiejszym do zapamiętania adresem (w odróżnieniu od publicznych adresów z mało profesjonalną domeną, która w żaden sposób nie opisuje Twojego biznesu). Co więcej, dzięki hostingowi w każdym momencie możesz powiększyć swoją skrzynkę lub skonfigurować dodatkowy alias swojej poczty. To dwa kluczowe aspekty, które odróżniają usługi pocztowe płatne od w wariantu bezpłatnego. Z własną domeną możesz również tworzyć dodatkowe adresy na specjalne okazje np. adresy konkursowe, dla sekretariatu, księgowej, faktur oraz dokumentów – dzięki temu na Twojej skrzynce zagości porządek.

Co więcej, dzięki hostingowi w każdym momencie możesz powiększyć swoją skrzynkę lub skonfigurować dodatkowy alias swojej poczty.

Własna domena i hosting – jak to połączyć?

Skonfigurowanie skrzynki pocztowej z własną domeną nie jest trudne. Jeżeli posiadasz usługę domeny oraz hostingu w AZ.pl, zaloguj się do panelu klienta, a następnie w zakładce Domeny przypisz wybrany adres do serwera. Proces ten opisaliśmy dokładnie w naszej dokumentacji. Po dodaniu domeny pozostanie Ci wyłącznie utworzenie nowej skrzynki email na hostingu. Pamiętaj o wyjątkowo mocnym haśle do usługi – im bardziej urozmaicone, tym lepiej dla bezpieczeństwa. Warto również dodać, że po przypisaniu domen należy odczekać około 60 minut – jest to niezbędne, aby konfiguracja domeny została odświeżona na serwerze DNS. Po tym czasie użytkowanie poczty email będzie już możliwe.