Regulamin sklepu internetowego

Jaki certyfikat SSL będzie dla mnie najlepszy, czyli kilka słów o rodzajach certyfikatów.


Jaki certyfikat SSL będzie dla mnie najlepszy? Też zadaliśmy sobie to pytanie. Poniżej znajdziecie na nie odpwiedź. W dobie XXI w. świat został rozdzielony na dwie przestrzenie — świat rzeczywisty oraz przestrzeń online. Opłacenie rachunków, zakup ulubionych butów, portale społecznościowe, spotkania online czy też wizytówki naszych firm – wszystko co musiało niegdyś być zarządzane stacjonarnie nieubłaganie zwraca się ku cyfryzacji. Tym samym widoczności w świecie online. Oczywiście ma to swoje niepodważalne plusy. W tym ogromna dostępność wszelakich usług czy produktów, a także pomocy naukowych. Dostęp do informacji na wyciągnięcie ręki — a raczej kliknięcie „Wyszukaj”.

Jednak tak samo jak w przypadku ochrony sklepu, monitoringu w obrębie firmy tak i w internetowej przestrzeni potrzebne są specjale narzędzia umożliwiające ochronę naszych danych oraz naszej działalności online. Świadomość bezpieczeństwa w sieci z dnia na dzień jest coraz większa. Posiadacze jak i użytkownicy witryn zauważają jak ogromna liczba danych osobowych, numerów kont czy innych poufnych danych przekazywana jest za pośrednictwem stron WWW. Bez Certyfikatu SSL każda interakcja, transfer danych wykonywany w sieci jest potencjalnym zaproszeniem do ataku bądź kradzieży przez internetowych złodziei. Czym jest, jak działa i dla kogo w takim razie dedykowany jest SSL? Jaki certyfikat będzie najlepszy dla danej strony www?

CZYM JEST CERTYFIKAT SSL?

Certyfikat SSL inaczej Secure Socket Layer, to skrót pochodzący z angielskiego podwórka –  firmy Netscape – jest protokołem sieciowym zabezpieczającym transfer danych pomiędzy użytkownikiem — to znaczy, urządzeniem z którego korzysta użytkownik, a odwiedzaną witryną. Szyfrowanie, które zapewnia certyfikat SSL pozwala potwierdzić tożsamość oraz autentyczność firmy, organizacji czy osoby stojącej za odwiedzaną stroną WWW. Dzięki temu będąc właścicielem witryny chronionej certyfikatem SSL możem się spodziewać, że nasz produkt będzie o wiele chętniej kupowany..

Zakup perfum z drogerii sprawdzonej i wiarygodnej firmy. Chęć kupna będzie o wiele większa, nie wymagając dłuższego czasu zastanowienia nad nim niż w przypadku tego samego produktu z targu w niebezpiecznej okolicy, nie mając pewności, skąd pochodzi dana rzecz czy sprzedawca nie jest oszustem – bardzo wiele pytań powstaje w wyniku niesprzyjającego otoczenia i braku poczucia bezpieczeństwa. Tak samo jest w przypadku witryn internetowych.

Pierwszymi komunikatami, które powinny zwrócić uwagę użytkownika odwiedzającego stronę WWW, w przypadku kiedy witryna nie posiada Certyfikatu SSL są:

 • Brak kłódki przy nazwie strony,
 • Komunikat o braku potwierdzenia wiarygodności danej witryny – zazwyczaj w tym miejscu wielu użytkowników nie przechodzi dalej do strony, poprzez kliknięcie „Wchodzę na własną odpowiedzialność”.

Brak zaufania potencjalnego klienta równoznaczny jest z rzadszymi odwiedzinami strony, a tym samym bardzo niskim pozycjonowaniem w przeglądarkach. Niska widoczność strony sprawi, że stanie się ona niezauważalna w niezliczonej ilości konkurencyjnych witryn. Zainstalowanie certyfikatu SSL zapewnia pewnego rodzaju prestiż, ukazując wartości takie jak bezpieczeństwo i zaufanie jako priorytet w relacji z klientami — prowadzona działalność jest miejscem, które warto odwiedzić bez ryzyka.

 

JAKI CERTYFIKAT BĘDZIE NAJLEPSZY DLA TWOJEJ STRONY WWW ?

Certyfikaty SSL zostały podzielone na 3 rodzaje – uzależnionych od ilości przetwarzania danych przez strony internetowych.

Oto kilka słów na temat tych zabezpieczeń:

 1. Certyfikat z walidacją domeny (DV — Domain Validation).  Jest to podstawowy typ certyfikatu, który poświadcza ochronę wskazanej dla niego domeny (indywidualnej nazwy strony internetowej). Protokół SSL zapewnia poufność transmisji oraz bezpieczeństwo danych strony internetowej jak i użytkowników odwiedzających witrynę poświadczając jej autentyczność , bez dodatkowych informacji o jej właścicielu. Preferowany dla małych przedsiębiorców, blogów, serwerów FTP, forów internetowych.
 2. Certyfikat z walidacją organizacji (OV — Organization Validation). Kolejny rodzaj certyfikatu, który potwierdza prawdziwość organizacji i jej „tożsamość”. W tym przypadku otrzymujemy informację, że firma X to sprawdzone przedsiębiorstwo poświadczające swoją autentyczność w sieci. Każdy użytkownik może wyświetlić i zweryfikować za pośrednictwem certyfikatu daną organizację. Preferowany jest dla większych przedsiębiorców, średnich sklepów internetowych, biznesowych stron www, stron bookingowych (korzystających z usług rezerwacji).
 3. Certyfikat z rozszerzoną walidacją podmiotu (EV — Extended Validation) . Jest to szyfrowanie z najwyższym poziomem zabezpieczeń. Podczas odwiedzin strony widoczna jest zielona kłódka potwierdzającą najwyższą jakość ochrony danych wrażliwych. Certyfikat ten najczęściej wykorzystywany jest w przypadku banków, bardzo dużych sklepów internetowych, stron rządowych (np. przetwarzających dane na temat zdrowia, finansów), serwisów aukcyjnych.

 

Jeśli już wiesz „jaki certyfikat SSL będzie dla mnie najlepszy.” Poniżej znajdziesz szczegółową ofertę AZ.pl

 

CZY W OFERCIE AZ.PL MOŻNA ODNALEŹĆ POWYŻSZE CERTYFIKATY?

W  AZ.pl zapewniamy najwyższej jakości Certyfikaty wydawane przez szeroko rekomendowaną jednostkę certyfikującą — Certum. Poniżej oferta poszczególnych Certyfikatów SSL:

 1. SSL SMART (odpowiednik opisanego powyżej certyfikatu z walidacją domeny DV)
 • cena promocyjna na pierwszy rok subskrypcji 24,60 zł brutto
 • cena standardowa po roku subskrypcji (odnowienie) 147,60 zł brutto
 • działanie certyfikatu zapewnione także na urządzeniach mobilnych
 • weryfikacja domeny podczas wystawiania certyfikatu przeprowadzana w przeciągu 1 godziny

Dodatkową opcją, którą zapewnia AZ.pl jest ochrona subdomen.

 

CZYM SĄ SUBDOMENY?

W przypadku posiadania strony internetowej oraz zakładek z różnymi kategoriami subdomena przekierowuje na inne treści niż domena główna. Poniżej przykład:

Posiadamy domenę o nazwie świeczki.pl. Na stronie widzimy kilka zakładek: „o nas”, „sklep”, „kontakt”. W momencie przeklikania się w podstronę „o nas” w pasku wyszukiwarki wyświetla się nazwa subdomeny, w tym przypadku onas.świeczki.pl.

Klasyczny certyfikat obejmuje jedynie ochronę domeny głównej. W związku z tym, na ratunek przychodzi oferta Certyfikatu SSL Smart Wildcard chroniącego domenę jak i wszystkie utworzone subdomeny!

 • Cena promocyjna na pierwszy rok subskrypcji 147,60 zł brutto,
 • Cena standardowa po roku subskrypcji (odnowienie) 246 zł brutto,
 • Działanie certyfikatu zapewnione także na urządzeniach mobilnych,
 • Weryfikacja domeny podczas wystawiania certyfikatu przeprowadzana w przeciągu około 1 godziny.
 1. SSL KOMFORT – (odpowiednik opisanego powyżej certyfikatu z walidacją organizacji OV)
 • Cena promocyjna na pierwszy rok subskrypcji 184,50 zł brutto,
 • Cena standardowa po roku subskrypcji (odnowienie) 307,50 zł brutto,
 • Działanie certyfikatu zapewnione także na urządzeniach mobilnych,
 • Weryfikacja organizacji podczas wystawiania certyfikatu przeprowadzana w około 24 godziny.

SSL Komfort Wildcard:

 • Cena promocyjna na pierwszy rok subskrypcji 613,77 zł brutto,
 • Cena standardowa po roku subskrypcji (odnowienie) 1512,90 zł brutto,
 • Działanie certyfikatu zapewnione także na urządzeniach mobilnych.
 1. SSL PRO – (odpowiednik opisanego powyżej certyfikatu z rozszerzoną walidacją podmiotu EV)
 • Cena promocyjna na pierwszy rok subskrypcji 490,77 zł brutto,
 • Cena standardowa po roku subskrypcji (odnowienie) 738 zł brutto,
 • Zielony pasek adresu,
 • Działanie certyfikatu zapewnione także na urządzeniach mobilnych,
 • Weryfikacja organizacji podczas wystawiania certyfikatu przeprowadzana od 1 do 7 dni.

Podsumowując, kupno Certyfikatu SSL w AZ.pl to gwarancja jakości, bezpieczeństwa oraz pewności zakupu z wiarygodnego źródła, dzięki któremu w spokoju możesz cieszyć się poszerzaniem swoich horyzontów w wirtualnej przestrzeni.Obsługa techniczna w języku polskim to także dodatkowy atut dla zakupu certyfikatu SSL. Nie musisz mieć wiedzy technicznej, by móc prowadzić swoją działalność online. Jeśli nadal zastanawiasz się : jaki certyfikat SSL będzie dla mnie najlepszy? Skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta. Nasi specjaliści chętnie doradzą w tej i innych sprawach.